نقش مطالعه در زندگی انسان

هنوز هم افراد زیادی هستند که درک درستی از اهمیت و تاثیر کتابخوانی بر روی جامعه ندارند یا تفکرات غلطی در این خصوص دارند. از طرفی فصل تابستان فرصت مناسبی است برای خواندن کتابهای غیر درسی و به همین بهانه، در این مطلب به چهار دلیل اهمیت کتاب خواندن و تاثیر آن بر روی جامعه پرداخته‌ایم. نتایج یک تحقیقات در آمریکا نشان داد: افرادی که 30 دقیقه در روز مطالعه می‌کنند، 2 سال بیشتر از افرادی که عادت به مطالعه ندارند، عمر خواهند کرد. چرا که استرس کمتر و آرامش بیشتری دارند و در کل سالم‌تر هستند.

فواید مطالعه موثر

بدون شک اگر ما فواید مطالعه موثر را بدانیم با روش های مطالعه موثر کنار خواهیم آمد. راستی آخرین کتابی که خوانده‌اید چه نام داشت؟ اگر برای بیاد آوردن اسم آخرین کتابی که خوانده‌اید دچار تردید شدید، پس احتمالاً زیاد اهل مطالعه کردن نیستید و از فواید آن بی بهره می‌مانید. نگاهی به این مطلب بیندازید و دریابید که چرا خواندن کتاب می‌تواند بهترین تصمیمی باشد که تا به حال گرفته اید.

مطالعه استرس را کم می کند

زمانی که استرس دارید ترجیح می دهید چه کارهایی انجام دهید؟ پیاده روی کنید؟ یا موسیقی گوش دهید؟ محققان دانشگاه ساسکس اطمینان داده اند که در مواقع استرس باید مطالعه کرد. تحقیقاتی که انجام داده اند نشان داده است که مطالعه در مقایسه با موسیقی، پیاده روی و حتی قهوه بهترین روش برای غلبه به استرس است. افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته بودند با مطالعه به مدت ۶ دقیقه توانسته بودند استرس خود را کاهش دهند.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.